۱۰ گل زیبا اما خطرناک

۱۰ گل زیبا اما خطرناک
 
عضویت در کانال تلگرام شرکت

گلهای زیبا با آن ظاهر دلفریبشان میتوانند بسیار سمی باشند. آنقدر سمی که حتی میتوانند جان انسان را بگیرند . آشنا نبودن بسیاری از مردم با این گیاهان که ممکن است هر روز هم با آنها سرو کار داشته باشند میتواند خطرآفرین باشد . بسیاری از این گلها در فصلهای مختلف به وفور در خانه ها یافت میشوند. اگر مسمومیت با این گیاهان برای کسی پیش آمد باید در کمترین زمان بیمار را نزد دکتر برد.

گل نرگس

 گل نرگس

این گل زیبای زرد و سفید رنگ که رویشش نوید آمدن بهار را میدهد، اگر به مقدار زیاد خورده شود، جزو سمیترین گیاهان جهان است .برخی مردم پیاز گل نرگس را با پیازهای خوراکی اشتباه میگیرند. خوردن پیاز نرگس زرد سبب تهوع، دلپیچه و اسهال میشود. با دیدن این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید.
 

گل صد تومانی

 گل صد تومنی

گل صد تومانی و بوته های آزالیا : در رده نهم سمیترین گیاهان جهان قرار دارند. این دو گیاه با گلهای به شکل زنگشان، در حیاط و باغچه بسیار زیبا به نظر میرسند اما برگهایشان و در نتیجه عسلی که از شیره آنها تهیه میشود سمی است . خوردن هر یک از این دو سبب میشود دهانتان بسوزد و ترشح بزاق دهانتان زیاد شود و پوستتان دچار خارش شود. تهوع و اسهال هم از دیگر نشانه های مسمومیت با این گیاهان همیشه سبز است. سردرد، ضعف عضلانی و ضعف در دید هم میتواند در شما به دنبال مسمومیت با این گیاهان پدیدار شود. ضربان قلبتان ممکن است آهسته شود و قلبتان با شدت بتپد و به کما بروید. قبل از اینکه این اتفاقات برای شما روی دهد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

فیکوس

 فیکوس
این گیاه ۸۰۰ نوع دارد و همه آنها هم صمغی شیری رنگ دارند که سمی است. بسیاری از انواع فیکوس در داخل خانه ها پرورش داده میشود و آنهایی هم که در خارج از خانه رویانده میشوند باید محیطی گرم داشته باشند .بدترین تاثیری که فیکوس میتواند بر بدن شما بگذارد، خارش و ورم است و تجویز معمول دکترها هم برای آن داروهای ضد حساسیت و داروهایی برای از بین بردن ورم است.
 

خرزهره

 خرزهره

سانتیمتر به سانتیمتر این گیاه زهر است. حتی استنشاق تصادفی خرزهره ای که سوزانده میشود هم دردسرساز است . استفاده از شاخه های آن برای کباب کردن یا خوردن آب از محلی که در آن خرزه هایی با گل های قرمز، صورتی یا سفید رنگ روییده هم خطرناک است. تغییر در ضربان قلب (آرام شدن یا با سرعت تپیدن) بارزترین نشانه مسمومیت با این گیاه است . دکترها تلاش میکنند ضربان قلب را با کمک داروها کنترل کنند و احتمالا معده را هم شستشو دهند.

گل داوودی

 گل داوودی

بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نوع گل داوودی در دنیا وجود دارد که اغلب بوته های کوتاه و نزدیک به زمینی دارند. باغبانها معمولا این گیاه را میکارند تا خرگوشها را از باغشان دور کنند . گلهای سمی این گیاه که خرگوشها را از باغها میراند، برای انسانها هم سمی است البته نه چندان قوی. لمس آن سبب خارش و ورم پوست میشود و با پمادهای ضد حساسیت و ورم از بین میرود.
 

آنتریوم

 آنتریوم

برگهای چرمی و سبز تیره رنگ و ساقه این گل وهم انگیز سمی است. خوردن آنتریوم گرمسیری میتواند سبب احساس سوزش در دهان و سپس تورم و تاول زدن بشود. همچنین صدایتان ممکن است بگیرد و در قورت دادن غذا هم مشکل پیدا کنید. در این موارد نوشیدنی سرد بنوشید و قرص مسکن بخورید.

لی لی

 لی لی

این گیاه دوست داشتنی و زیبا هم سمی است. آن گل های زنگوله مانند زیبایش که آویزان شده اند هم سمی هستند. ذره ای کوچک از این لی لی ها ممکن است زیاد آسیبی به شما نرساند اما اگر مقدار زیادی بخورید تهوع، درد در دهان، دردهای شکمی، اسهال و گرفتگی عضلات را تجربه خواهید کرد. ضربان قلبتان هم ممکن است آرام یا نامنظم شود. برای خارج کردن سم از بدن معمولا پزشکان معده را تخلیه میکنند.
 

گل ادریسی

 گل ادریسی

این بوته گل هم سمی است. خارش پوست، تهوع، ضعف و تعرق برخی از نشانه های مسمومیت ناشی از گل ادریسی است. برخی گزارشها حاکی از این است که برخی بیماران به کما رفته اند. تشنج و نقص در سیستم خونرسانی بدن هم در بعضی از بیماران دیده شده است . خوشبختانه پادزهری برای سم این گل ساخته شده است که در بیمارستانها موجود است.

گل انگشتانه

 
گل انگشتانه

این گیاه زیبا گلهایی کوچک به رنگهای بنفش، صورتی یا سفید دارد که در برخی از انواع آن دانه هایی دیده میشود. از این گل برای تولید برخی از انواع داروهای قلبی استفاده میشود. به همین دلیل خوردن هر بخش از این گیاه خود میتواند سبب بروز بیماریهای قلبی شود . تهوع، درد در دهان و اسهال از نشانه های این مسمومیت است.
 

ویستریا

 ویستریا

این گیاه باغچه ای زیبا با آن گلهای آویزان آبی و سفیدش هم تماما سمی است. البته بعضیها میگویند که گل های این گیاه سمی نیست اما کسی را نمیشناسم که حاضر شده باشد این موضوع را آزمایش کند. درد شکم، تهوع،دل آشوب و اسهال از نشانه های مسمومیت با ویستریاست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: عدم امکان کپی مطالب

تماس با ما

برگشت به منوی تماس ها

پشتیبانی واتساپ

برگشت به منوی تماس ها

کانال تلگرام شرکت

برگشت به منوی تماس ها

پیج اینستاگرام شرکت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها